czwartek, 17 grudnia 2009

Zamarznięta pokrywa od szamba

Minęły 3 tygodnie od ostatniego wywozu szamba. Zwykle w 4. tygodniu po ostatnim wypompowaniu sprawdzam poziom i zamawiam wywóz. Niestety od poniedziałku nie udało mi się podnieść pokrywy. Po prostu przymarzła. Wcześniej nie miałem tego problemu...

Wczoraj obmyśliłem pewien test. Odkręciłem wodę w domu i nasłuchiwałem potem przy włazie, jak szybko woda spada na dno. Im szybciej , to znaczyłoby, że jest mało miejsca i czas zamawiać wywóz.

Czy istnieje jakiś sposób, żeby podnieść pokrywę? Zapowiadają kolejne mrozy, jeszcze większe niż ostatnio.
dodajdo.com

14 komentarzy:

  1. Można oblać brzegi pokrywy gorącą wodą i po kilku minutach energicznie ją podnieść.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisałeś też o przykrym zapachu w domu po wypompowaniu szamba. Może tutaj coś znajdziesz co pozwoli rozwiązać "smrodliwy" problem:
    http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,61610,2567316.html
    http://forum.muratordom.pl/zapach-w-lazience-mamy-pos-pomocy,t113748.htm

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli masz metalową standardową pokrywę, wystarczy kilka razy walnąć młotem w jej środek - wówczas cienki lód na brzegach popęka i pokrywa puści

    OdpowiedzUsuń
  4. Cenne informacje. Ja na swojej posesji posiadam wybudowane szambo betonowe. Aby dobrze radzić sobie z odprowadzaniem brudnej i zanieczyszczonej wody z terenu działki, zainwestowałem ostatnio w specjalną pompę z rozdrabniaczem https://www.dostudni.pl/wq-7-8-0-75-z-rozdrabniaczem,id789.html. Takie urządzenie bardzo dobrze spisuje się podczas pompowania zanieczyszczonej wody do szamba. Dzięki rozdrabniaczowi wielkość zanieczyszczeń nie jest istotna.

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie takie rzeczy to może być niemały problem i najlepiej jest jak się go szybko rozwiąże. Dlatego ja staram się poprzez firmę https://www.stankan.pl/czyszczenie-kanalizacji-warszawa/ dokonywać regularnego czyszczenia szamba i kanalizacji.

    OdpowiedzUsuń
  6. Super napisane. Jestem pod wielkim wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Zdarzają się i takie przypadki, ale można sobie z nimi poradzić. Ja od jakiegoś czasu również u siebie posiadam pomporozdrabniacz https://www.dostudni.pl/jak-czyscic-i-konserwowac-pomporozdrabniacz,b61.html i jestem zdania, że warto jest wiedzieć jak go czyścić i konserwować.

    OdpowiedzUsuń
  8. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ciekawie to zosatło opisane.

    OdpowiedzUsuń
  10. Faktycznie takie sytuacje mogą się zdarzyć i ja jestem zdania, że przede wszystkim należy mieć kontakt do dobrego hydraulika. Jeśli chodzi o mnie to ja polecam na pewno specjalistę z http://hydraulik-lodz.pl/ który się na tej pracy zna doskonale.

    OdpowiedzUsuń
  11. Na całe szczęście u mnie jeszcze takich problemów nie było więc mam nadzieję, że to się nie przytrafi. Całą instalację wodną i kanalizacyjną wykonywał u mnie hydraulik https://hydraulikon.pl/ więc wiem, ze jest dobrze zrobiona.

    OdpowiedzUsuń
  12. U mnie również tego typu sytuacji jeszcze nie było, ale jestem przekonany, że na pewno warto jest zawsze mieć pod ręką kontakt do hydraulika. Ja najczęściej korzystam z usług specjalisty http://hydraulik.wroclaw.pl/ i wiem, że ten fachowiec doskonale zna się na swojej pracy.

    OdpowiedzUsuń
  13. Jak najbardziej jest to nie lada problem i ja także jestem zdania, że bardzo dobrze jest wiedzieć komu zlecać wszelkiego rodzaju prace hydrauliczne. Moim zdaniem doskonałym wyborem jest współpraca z https://www.hydraulik.w.poznaniu.pl/ i do tego hydraulika ja mam akurat pełne zaufanie.

    OdpowiedzUsuń