Minęły 3 tygodnie od ostatniego wywozu szamba. Zwykle w 4. tygodniu po ostatnim wypompowaniu sprawdzam poziom i zamawiam wywóz. Niestety od poniedziałku nie udało mi się podnieść pokrywy. Po prostu przymarzła. Wcześniej nie miałem tego problemu...
Wczoraj obmyśliłem pewien test. Odkręciłem wodę w domu i nasłuchiwałem potem przy włazie, jak szybko woda spada na dno. Im szybciej , to znaczyłoby, że jest mało miejsca i czas zamawiać wywóz.
Czy istnieje jakiś sposób, żeby podnieść pokrywę? Zapowiadają kolejne mrozy, jeszcze większe niż ostatnio.
Lato w mieście
5 lat temu
Można oblać brzegi pokrywy gorącą wodą i po kilku minutach energicznie ją podnieść.
OdpowiedzUsuńPisałeś też o przykrym zapachu w domu po wypompowaniu szamba. Może tutaj coś znajdziesz co pozwoli rozwiązać "smrodliwy" problem:
OdpowiedzUsuńhttp://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,61610,2567316.html
http://forum.muratordom.pl/zapach-w-lazience-mamy-pos-pomocy,t113748.htm
Jeśli masz metalową standardową pokrywę, wystarczy kilka razy walnąć młotem w jej środek - wówczas cienki lód na brzegach popęka i pokrywa puści
OdpowiedzUsuńCenne informacje. Ja na swojej posesji posiadam wybudowane szambo betonowe. Aby dobrze radzić sobie z odprowadzaniem brudnej i zanieczyszczonej wody z terenu działki, zainwestowałem ostatnio w specjalną pompę z rozdrabniaczem https://www.dostudni.pl/wq-7-8-0-75-z-rozdrabniaczem,id789.html. Takie urządzenie bardzo dobrze spisuje się podczas pompowania zanieczyszczonej wody do szamba. Dzięki rozdrabniaczowi wielkość zanieczyszczeń nie jest istotna.
OdpowiedzUsuńFaktycznie takie rzeczy to może być niemały problem i najlepiej jest jak się go szybko rozwiąże. Dlatego ja staram się poprzez firmę https://www.stankan.pl/czyszczenie-kanalizacji-warszawa/ dokonywać regularnego czyszczenia szamba i kanalizacji.
OdpowiedzUsuńBardzo fajny wpis. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńSuper napisane. Jestem pod wielkim wrażeniem.
OdpowiedzUsuńZdarzają się i takie przypadki, ale można sobie z nimi poradzić. Ja od jakiegoś czasu również u siebie posiadam pomporozdrabniacz https://www.dostudni.pl/jak-czyscic-i-konserwowac-pomporozdrabniacz,b61.html i jestem zdania, że warto jest wiedzieć jak go czyścić i konserwować.
OdpowiedzUsuńSuper artykuł. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zosatło opisane.
OdpowiedzUsuńFaktycznie takie sytuacje mogą się zdarzyć i ja jestem zdania, że przede wszystkim należy mieć kontakt do dobrego hydraulika. Jeśli chodzi o mnie to ja polecam na pewno specjalistę z http://hydraulik-lodz.pl/ który się na tej pracy zna doskonale.
OdpowiedzUsuńNa całe szczęście u mnie jeszcze takich problemów nie było więc mam nadzieję, że to się nie przytrafi. Całą instalację wodną i kanalizacyjną wykonywał u mnie hydraulik https://hydraulikon.pl/ więc wiem, ze jest dobrze zrobiona.
OdpowiedzUsuńU mnie również tego typu sytuacji jeszcze nie było, ale jestem przekonany, że na pewno warto jest zawsze mieć pod ręką kontakt do hydraulika. Ja najczęściej korzystam z usług specjalisty http://hydraulik.wroclaw.pl/ i wiem, że ten fachowiec doskonale zna się na swojej pracy.
OdpowiedzUsuńJak najbardziej jest to nie lada problem i ja także jestem zdania, że bardzo dobrze jest wiedzieć komu zlecać wszelkiego rodzaju prace hydrauliczne. Moim zdaniem doskonałym wyborem jest współpraca z https://www.hydraulik.w.poznaniu.pl/ i do tego hydraulika ja mam akurat pełne zaufanie.
OdpowiedzUsuń